לימודי מחשבים - אומגה - קורסי מחשבים

 

חוגי העשרה בשעות אחה"צ


מחשבים כהכנה לכיתה א'

(גן חובה) – 60 שעות אקדמיות

ילדינו חשופים לעולם המחשבים בין אם נרצה ובין אם לאו. במסגרת חוג המחשבים כהכנה לכיתה א' – נחשוף את ילדיכם לשימוש מושכל במחשב, אשר יהווה עבורם גם הכנה רכה למה שיצפה להם בבית הספר. בין השאר, ילמדו הילדים לעבוד עם תוכנת ה- Power-Point ועם תוכנת הצייר, ליצור סיפורים בתמונות, וליצור פעילויות המפתחות את החשיבה, תוך כדי למידה מיומנויות מחשב בסיסיות חשובות, הנדרשות בבית הספר. החוג מתוכנן על ידי אנשים פדגוגים, ומועבר על ידי מדריכים המלמדים מחשבים גם בכיתות א'. החוג מלווה באתר פעילויות מתוקשב, אשר יאפשר לכם – ההורים לצפות גם מהבית באמצעות סיסמה מיוחדת שתינתן לכם – בכל הפעילויות שילדיכם יבצעו במסגרתו, ולהמשיך לעבוד איתם על הנושאים שנלמדו – גם לאחר שעות החוג.


חוג "מחשבים מספרים"

(כיתות א') – 60 שעות אקדמיות

חוג מלהיב המשלב סיפורים מוכרים ומשימות ממוחשבות הקשורות לסיפורים אלו. בכל מפגש יסופר סיפור חדש. לאחר ההקשבה יקבלו הילדים משימה אותה יש להכין באמצעות המחשב. בכל שיעור תינתן משימה שונה הקשורה לסיפור לו האזינו הילדים. דוגמאות למשימות: כתיבת סוף אחר לסיפור, כתיבת ספר בהשראת הסיפור כאשר הילד הוא הגיבור, הכנת כריכה חדשה לספר, ביקורת, הכנת דמויות מתוך הסיפור, הכנת קולאז' בהשראת הסיפור, הכנת תאטרון בובות ממוחשב, ועוד. בסוף הקורס יקבלו הילדים ספר אישי המורכב מכל יצירותיהם שבוצעו במהלך השנה והסבר על התהליך שעברו.


אנימציה ממוחשבת ואינטרנט

(כתות ב'-ג') – 60 שעות אקדמיות

במסגרת החוג הילדים ילמדו כיצד בונים אתר אמיתי באינטרנט. נושא האתר יהיה מבוסס על סדרות הטלוויזיה המוכרות לילדים. במהלך השיעורים יבנו הילדים דפי אינטרנט הכוללים דמויות פרי דמיונם בהשראת הסדרות, יכתבו תסריטים קצרים לדמויות שיצרו, יבנו חידונים שונים ויוסיפו אפקטים, תמונות ואנימציות. בסוף הקורס יערכו הילדים תערוכה בה יציגו את אתר האינטרנט וכן יערכו פעילות משותפת להם ולהורים.


אנימציה ממוחשבת, אינטרנט ותלת מימד

(כתות ד'-ה') – 60 שעות אקדמיות

במסגרת החוג הילדים ילמדו ליצור סרטוני אנימציה, באנרים ופרסומות בעזרת המחשב תוך שימוש בעזרים ממוחשבים ובעזרים מהעולם הפיסי, ולהטמיעם באתרי אינטרנט שייבנו לשם כך. במסגרת הפעילויות ייחשפו התלמידים לעולם האנימציה על מגוון סוגיו: סרטונים מצויירים, קומיקס, אנימציה קלאסית, אנימציה ממוחשבת, תלת ממד ופלסטלינה. התלמידים ייעזרו בכלים ממוחשבים ובתוכנות עריכה גרפית וייצרו סרטונים אותם ילמדו להציג במגוון פורמטים וכלים ממוחשבים, לרבות שילובם באינטרנט ובאתרי אינטרנט שילמדו לבנות.


חוג "היי-טק"

(כתות ו') – 60 שעות אקדמיות

חוג ה-"היי-טק" פותח צוהר בפני הלומדים אל "מאחורי הקלעים" של רשתות המחשבים והתקשורת בארגונים מובילים. התלמידים ילמדו להגן על מחשביהם מפני פריצות, להצפין ולפענח מסרים המועברים ברשת האינטרנט, לנתח סקריפטים במעבדת המחקר שתוקם במסגרת החוג, ולעשות את כל מה שתמיד רצו ולא ידעו איך. החוג כולל לימוד מעמיק של גרפיקה ואנימציה ממוחשבת (פלאש) וכן של שפות תכנות שונות, לרבות Visual Basic, HTML ו-JavaScripts, ומיועד לבעלי יכולות ומוטיבציה גבוהים. יחד עם זאת אין צורך בידע מוקדם כלשהו.


חוג תכנות

(כתות ז'-ט') – 60 שעות אקדמיות

במסגרת חוג התכנות, הילדים ייחשפו למגוון שפות תכנות ויפיקו באמצעותן פרויקטים מרהיבים. בין השאר, ילמדו הילדים ליצור משחקים מדהימים באמצעות ה- Visual-Basic, ילמדו ליצור אתרי אינטרנט מבוססי פלאש, עם CGI-Scripts, וכן ילמדו לעבוד עם שפת Perl ועוד...


חוגי מבוגרים

90 שעות אקדמיות

קורס המחשבים למבוגרים מיועד לחשוף את הלומדים בו באופן שיטתי לכלי האופיס (וורד, פאוור פוינט, אקסל, אקסס ואווטלוק)  והאינטרנט השונים, תוך התמקדות באספקטים השימושיים שלהם. במסגרת הקורס, יילמד חיפוש מושכל ברשת האינטרנט, יילמד אחזור נכון של מידע טקסטואלי וגראפי מהאינטרנט לכלי האופיס השונים, ויילמדו פונקציות משמעותיות בכל אחד מהכלים. בחלקו השני של הקורס – יילמד כיצד לבנות באמצעות כלים פשוטים – אתר אינטרנט משפחתי, וכיצד ניתן לשלב בו את כלי האופיס והאינטרנט השונים, אשר נלמדו בחלקו הראשון של הקורס.

   
   

בית רייזל, רח' גאולה 12, כפר סבא, טלפון: 09-7444884, פקס: 09-7678451


מן העיתונות  |  מפת הגעה